DeLonghi ECAM 350.55 automatický kávovar – recenzia, skúsenosti, porovnanie

Deň bez chutnej kávy je ako deň bez svetla. Robíte si kávu doma alebo máte obľúbenú kaviareň, do ktorej sa vždy radi vraciate, pretože milujete kávu, ktorú vám vždy naservírujú? A ešte k tomu sa tam páči aj vašej mamine, sestre, ocinovi a pod.

Recenzia automatického kávovaru DeLonghi ECAM 350.55.B

Ak áno, potom ste ako ja. Lenže v tom horšom prípade je, že v kaviarni zdraželi alebo ešte horšie, ako to bolo aj v mojom prípade, kaviareň zavreli. Naše svetlé voňavé kávové dni, zmizli raz a navždy. Teda mysleli sme si, že navždy, pokým ... sme neobjavili automatický kávovar DeLonghi Ecam 350.55.B, ktorý je ešte lepší ako naša obľúbená kaviarnička.

Rýchly prehľad o kávovare DeLonghi ECAM 350.55.B

Všetci vedia, že kávovari DeLonghi sú špičkou kvality. Konkrétne, tento kávovar prekvapí aj tých najnáročnejším kávičkárov, napr. ako môjho otca. Poskytuje mnohé možnosti prípravy kávy. Má v sebe zabudovaných až 7 programov, z ktorých každý vám pripraví inú, ale vždy výbornú kávu. Vrámci programov si môžete nastaviť aj osobitné špecifiká ako je intenzita mletia kávových zŕn, teplotu kávy a množstvo kávy, ktorá tečie až 2 regulovateľnými tryskami priamo do vyhrievaných šálok. Výnimočným ho robí aj funkcia mliečnej peny, ktorej hustotu, teplotu a množstvo si ľahko dokážete regulovať. Predáva sa s bohatým príslušenstvom.

Káva podľa vašej chuti

Nech už patríte k milovníkom klasického presa, zalievanej kávy alebo náročnejších verzií, s obsahom mlieka, ako je Cappuccino alebo LatteMacchiato, s DeLonghi ECAM 350.55.B zvládnete všetko. Štýlový dotykový panel s LCD displejom je vybavený rýchlou voľbou, na ktorom si pripravíte 4 druhy kávy len jedným tlačidlom. Ďalších niekoľko druhov si môžete vybrať z Menu. Ponuka je naozaj široká.

 • Rýchla voľba = espresso, klasická káva, cappuccino, latte macchiato
 • Menu = doppio+, long, caffee latte, flat white

Pri každom type kávy si môžete zvoliť aj jej intenzitu, množstvo a pomer kávy, ale aj mlieka. S týmto kávovarom budete milovať kávu do takej miery, že ani neskorá hodina vás od nej neodradí, nehovoriac o možnosti prípravy aj bezkofeinovej kávy. Stále vám to nestačí? Využite teda funkciu "My", vďaka ktorej si pripravíte kávu presne podla vlastného gusta. Podarila sa? Uložte si ju do pamäti, pre okamžité použitie.

Technológia

Čo sa týka technológii a mechanizmu, kávovar má bohaté vybavenie. Jednou z nich je interná pamäť, v ktorej sú zabudované návody a príprava základných druhov kávy. Túto možnosť má mnoho kávovarov, ale len máloktorý má aj funkciu "My", ktorá predstavuje priestor pre vašu tvorivosť. S mechanizmom "LatteCrema" si môžete pripraviť kávy s obsahom mlieka a lahodné mliečne koktaily. Hustotu, teplotu a množstvo mliečnej peny si môžete regulovať so zabudovaním kolieskom na riadiacom panely.

Programy DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica

Pevný, oceľový mlynček sa postará o kvalitne zomletú kávu, až v 13 možných spôsobov mletia. Ak milujete kávu, ktorá je už pomletá, aj z nej vám pripraví tú najlepšiu a tesnenie okolo zásobníka kávy, počas prípravy kávy, premení váš domov na hotovú kávovú oázu. Mimochodom, aj na kávičkárov, ktorí obľubujú dlhé kávičkovanie, DeLonghi myslel. S funkciou "Nahrievania šálok" bude mať vaša káva dlhšiu stabilnú chuť a teplotu. A navyše, káva predsa vždy chutí najlepšie, keď si ju vypijete s niekým. Nastaviteľný odtok kávy disponuje dvomi tryskami, o čo bude príprava kávy oveľa rýchlejšia, aj v prípade viac-početnej návštevy.

Napokon tu je ešte pre tých, ktorí nekávičkujú možnosť rýchleho ohriatia vody na zaliatie čaju bez použitia kanvice. Menu je až v 16 svetových jazykov vrátane slovenčiny, takže bez obáv mu porozumiete rovnako ako on vaším požiadavkám.

Jednoduchá manipulácia aj údržba

Príprava kávy v tomto kávovare je naozaj jednoduchá. V hornej časti odstránite veko, nasypete kávu, doplníte mlieko, vodu a na dotykovom displeji zvolíte typ kávy. O pár sekúnd si už môžete vychutnávať svoju jedinečnú kávičku. Ak neviete, ako a čo urobiť, nebojte sa. Inteligentný systém kávovaru vás prostredníctvom displeja informuje o každom procese. Rovnako je to aj pri údržbe, ktorá zahŕňa len odvápňovanie, keďže iné záležitosti, ako je napr. pravidelný preplach, si kávovar riadi sám po každom zapnutí a vypnutí. Ak trváte na tom, aby ste predsa len niečo vyčistili, sparovaciu jednotku ľahko vyberiete a umyjete. Odnímateľnú mriežku na odkvapkávanie kávy, môžete dokonca umyť aj v umývačke riadu.

Skúsenosti

Portál Heureka.sk, a samozrejme aj Heureka.cz, je výnimočný v tom, že okrem popisov akýchkoľvek výrobkov sa tu nachádzajú aj reálne ohlasy užívateľov. Presne takto to bolo aj pri tomto kávovare. Úprimne, neverila som, že sa nájdu nejaké vážne negatívne ohlasy a nemýlila som sa. Kávovar kritizujete len čo sa týka rýchlej voľby 4 nápojov. Páčilo by sa vám, keby si ich jedným ťuknutím môžete pripraviť viac. Znamená to, že ste s kávovarom takmer maximálne spokojní. Páči sa vám dizajn, funkcie, ale mimoriadne spokojní ste hlavne s chuťou kávy a s možnosťou experimentovania. Odporučili by ste ho aj svojim blízkym a hoci je drahší, kúpu ste nikdy neoľutovali.

Hodnotenie DeLonghi ECAM 350.55.B na heureke

Recenzie DeLonghi ECAM 350.55.B na heureke

Čo sa nám páčilo

Tento špičkový kávovar má toľko pozitívnych vlastností, že neviem ani kde začať. Takže, po dlhých úvahách, aký kávovar kúpiť, sme sa rozhodli práve pre tento. Mojimi podmienkami bolo, aby som ho jednoducho vedela používať, vyčistiť, aby vedel pripraviť veľkú a "večne" horúcu kávu. Keďže som žena a ľúbim vymýšľať, musel ponúkať aj funkciu prípravy Latte a Cappuccino. DeLonghi ECAM 350.55 moje požiadavky a požiadavky ďalších členov rodiny spĺňal a spĺňa doteraz.

Už asi mesiac je bez problémov nepretržite v prevádzke, pretože káva z tohto stroja je hádam každou šálkou lepšia a lepšia. Rozvoniava nám po nej byt a udržuje dobré vzťahy so susedmi, lebo "prisahám", že hlavne vďaka nemu nás majú radi. Je to stroj, bez ktorého si neviem ani predstaviť svoj deň. Ráno vstanem, stlačím dokopy asi tri-krát displej a na svete mám svoju obľúbenú kávičku. Navyše som žena, ktorá po istom čase ocenila aj možnosť prípravy 2 káv naraz. Je to super, keď máme návštevu.

Čo sa nám nepáčilo

Nepáči sa mi, že kávovar je pri mletí trochu hlučný, obzvlášť v byte, kde "počuť aj myš dýchať". Nie je to však nič hrozné, kávovar, ktorý sme používali pred týmto "zobudil aj susedov". Kapacita odpadovej nádobky je síce 14 káv, no pre mňa je to málo, lebo niekedy mám pocit, že nerobím nič iné len ju vyprázdňujem. Je pravda, že cena je dosť vysoká, ale kúpu jeho kúpu nikto z nás neľutoval a to je už čo povedať. Vždy, aj po náročnom dni mi vyčaruje úsmev na tvári.

Plusy

 • dizajn
 • patentovaný systém LatteCrema
 • pre mletú aj zrnkovú kávu
 • 7 druhov kávy + funkcia "My"
 • nastaviteľnosť intenzity kávy, teploty, množstva
 • vyhrievanie šálok
 • automatické čistenie
 • kvalita kávy
 • jednoduchá manipulácia a čistenie
 • mnoho spokojných zákazníkov
 • čierne aj biele prevedenie

Mínusy

 • cena okolo cca 600 €
 • pri mletí trochu hlučný
 • rýchla voľba = 4 kávové nápoje

Vaše otázky a naše odpovede

Aké sú základné parametre kávovaru?

 • typ zariadenia: automatický espresso kávovar
 • elektronické ovládanie
 • príkon 1450 W
 • hmotnosť 9,5 kg
 • rozmery = 24 x 43 x 35 cm (Š x H x V)
 • 1,8 l objem vody
 • 600 ml objem mlieka
 • 300 gramový zásobník na kávu
 • tlak pary 15 bar
 • automatické čistenie a odvápňovanie

Čo tvorí obsah balenia?

Obsahom balenia je okrem kávovaru, ktorého súčasťou je nádobka na vodu a mlieko, aj bohaté príslušenstvo. S objednávkou resp. po zakúpení získate 2 x sklenný pohár, 2 čistiace prostriedky na údržbu kávovaru, plastovú fľašu na vodu alebo čaj a 2 druhy kávy od DeLonghi

Aká je cena a kde kúpiť?

Cena tohto konkrétneho kávovaru, DeLonghi ECAM 350.55.B, sa pohybuje v rozpätí od 520 do 750 euro. Najlacnejšie ho môžete dostať v čase výpredajov a zliav pred Vianocami, napr. počas Black Friday Slovensko a po Vianociach. Zakúpiť si ho môžete v rôznych kamenných a online predajniach s elektrotechnikou.

Koľko je záručná doba?

Zo zákona platí, že dĺžka záručnej doby je 2 roky, ale preto, aby ste mohli prístroj bez strachu a problémov používať aj dlhšie, máte možnosť za príplatok, využiť predĺženie záručnej doby. Túto možnosť poskytuje už takmer každá predajňa. Nie je to na škodu, keďže kávovar stojí pomerne dosť.


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...Publikované dňa: 16.01.2020
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Masážny prístroj s vyhrievaním 3v1 WellneoMasážny prístroj s vyhrievaním 3v1 Wellneo

Vaše nohy v tomto prípade nepotrebujú len jemné pomasírovanie, ale aj teplo na zahriatie. Objavte masážny prístroj 3v1 od Wellneo, s ktorým budú vaše chodidlá teplé a vždy vo forme.

Prikrývka s vyhrievaním Dormeo Warm Hug (recenzia)Prikrývka s vyhrievaním Dormeo Warm Hug (recenzia)

Darujte sebe a vašim blízkym teplý darček. Darujte im elektrickú prikrývku s vyhrievaním Warm Hug, bez ktorej sa už v zime nebudete chcieť ani pohnúť. My vám o nej povieme všetko...

Keramický ohrievač Rovus - recenziaKeramický ohrievač Rovus - recenzia

S vykurovacím zariadením od Rovusu zabudnete na nepríjemné pocity chladu už za pár minút a v lete oceníte jeho rýchlu "transformáciu" na mini klimatizáciu. Dnes vám o ňom povieme všetko...