Stavebnica Merkur: Najpredávanejší typ nielen pre chlapcov

Stavebnica, ktorú pokojne môžeme zaradiť do kategórie retro hračiek. Pamätáte sa ňu aj vy? Len si predstavte, koľko generácií detí na tejto stavebnici vyrástlo. 

Stavebnica Merkur

Na trhu je už poriadne dlhú dobu a s dobou prišli aj nové variácie a vylepšenia. Ak chcete pre deti zábavu na dlhé hodiny, stavebnice od firmy Merkur sú ideálnou voľbou.

Obľúbené typy stavebnice Merkur

Merkur baví generácie

Stavebnica Merkur je na trhu už nejaký ten rok. Presnejšie, niekoľko desiatok rokov. Ide o klasiku, ktorá nikdy nebude zabudnutou. Ak ste patrili v detstve medzi tých šťastlivcov, ktorý sa s touto stavebnicou hrávali, určite si pamätáte nekonečné hodiny strávené stavaním vojenských áut, rakiet, vlakov, mostov či rôznych iných stavieb. Stavebnice sa skladajú z plastových, kovových a dokonca i pohonných častí (ozubené kolieska, lanká). Dnes je k hračkám pokojne pribalený elektromotorček, pohonné kolieska či zotrvačníky, ktoré umožňujú pohyb výslednej konštrukcie.

Obľúbená stavebnica Merkur

Navyše, existuje niekoľko druhov stavebnice, čo sa týka samotnej konštrukcie a aj počtu dielov. Náročnosť stavebnice sa rozlišuje aj podľa toho, či obsahuje 300 dielov alebo až 3 000. Vhodné sú pre deti už od 3 až do 8 rokov. 

Špeciálnym druhom stavebnice je Elektro Merkur stavebnica, ktorá mladých konštruktérov priučí základným elektrickým zákonom a naučí ich pracovať s elektrickými súčiastkami. Stavebnica obsahuje svetelné a zvukové pokusy, ktoré potvrdia či je elektrický obvod naozaj funkčný. Navyše nejde len o zábavu pre chlapcov. Na svoje si určite prídu aj dievčatá, pokiaľ ich technický smer čo i len trocha zaujíma.

Zábava i vzdelávanie

Najpodstatnejšie je, že stavebnicaou Merkur si dieťa trénuje predovšetkým jemnú motoriku a logiku. Dieťa raz dva zistí či je niečo zle, nejaký diel zvýšil, prípadne výsledok nie je taký, ako na obrázku.

Kovová stavebnica Merkur

I keď stavebnica Merkur nepatrí medzi najlacnejšie, treba povedať, že oproti konkurencii ponúka naozaj omnoho viac zábavy a ďalších výhod. Mladý konštruktér môže popustiť uzdu svojej fantázii a pokojne postaviť niečo podľa seba. Zábava so stavebnicou Merkur je doslova v pohybe a ožíva.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stavebnice

Čo hovoria rodičia?

V rámci recenzií sú na tento druh stavebnice pozitívne ohlasy. Rodičia chvália predovšetkým kvalitu materiálov stavebnice, ktoré sú rokmi odskúšané. Niektorým sa nepozdávajú kovové súčiastky v rukách detí, no mladý konštruktér presne vie, čo s takýmito súčiastkami robiť.

Stavebnica Merkur

Rovnako sa rodičia tešia variabilite a vysokej dostupnosti produktov. Postaviť auto, vlak, tank či hrať sa na konštruktéra žeriavu a rýpadla jednoducho nikdy neomrzí. Plusom sú samozrejme už pozitívne účinky na - rozvoj motoriky a logického myslenia

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Jednoduché zdobenie medovníkov Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.Publikované dňa: 30.09.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Šatky na nosenie detí – ako vybrať, viazanie, recenzieŠatky na nosenie detí – ako vybrať, viazanie, recenzie

Nosenie dieťatka v šatke je pohodlné a praktické, zabezpečuje súkromie pri dojčení na verejnosti. Poradíme vám, ako si vybrať vhodnú šatku, ktorá uspokojí vaše požiadavky.

Drevené hračky pre deti na ťahanie, tlačenie, do kuchynky. Vyskúšajte Montessori či WoodyDrevené hračky pre deti na ťahanie, tlačenie, do kuchynky. Vyskúšajte Montessori či Woody

Drevené hračky chytili za srdce už nejedno dieťa aj rodiča. Sú však naozaj lepšou alternatívou, sú zdravšie a je skutočne vhodné nahradiť všetko nedrevenené tým dreveným?

Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkouHracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou

Deti sa potrebujú hrať. Aj tie najmenšie. Jednou z prvých hračiek, o ktoré sa rodičia zaujímajú je hracia deka. Neposkytuje deťom len zábavu, ale aj rôzne stimuly na jeho rozvoj. Na čo...