Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Bavíme sa napríklad o šperkoch, okuliaroch, hodinkách či minciach.

Ultrazvuková čistička na čistenie okuliarov a šperkov

Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme sa rozhodli, že vám čističky predstavíme, uvedieme si niekoľko dôležitých bodov rozhodujúcich o výbere konkrétneho modelu a v závere si zhodnotíme päticu vybraných výrobkov.

Obľúbené modely ultrazvukových čističiek

Čo je to ultrazvuková čistička a ako funguje?

Ultrazvukové čističe sú veľmi zjednodušene povedané relatívne malé nádoby, ktorých úlohou je čistiť rozličné predmety a širokú škálu spotrebného tovaru. A ako ultrazvuková čistička funguje? Vyplýva to už z jej samotného názvu - elektrický generátor zabudovaný vo vnútri produkuje ultrazvukové vlny o vysokej frekvencii, ktoré zhusťujú a rozpínajú vodu, no a tá čistí dané predmety.

Jej využitie je bohaté. Pre príklad si môžeme uviesť niekoľko oblastí:

  • Autoservisy
  • Hodinárstvá
  • Zdravotníctvo
  • Laboratóriá
  • Dielne
  • Domácnosti

Ako postupovať pri výbere?

Aj keď môžu byť ultrazvukové čističky pre vás pomerne neznámou, tak výhodou je, že pri výbere treba sledovať len zopár dôležitých parametrov. V prvom rade musíte vedieť, aké veľké predmety budete čistiť. Tým pádom vás bude zaujímať objem. Čo sa týka efektivity, tak tu je zase dôležitý výkon a frekvencia.

Čistenie okuliarov v ultrazvukovej čističke

Objem

Musíte vedieť, že aké veľké objekty budete do čističky vkladať. Ak ju kupujete napríklad na čistenie mincí, tak si, pochopiteľne, vystačíte s menším objemom. Ak však chcete čistiť hodinky, riad, okuliare, hrebene či súčiastky do áut, tak sa radšej obzerajte po väčšom objeme.

Len pre zaujímavosť uvádzame, že v priemysle sa používajú aj čističky s objemom 15 či 30 litrov. Cena takýchto zariadení sa však môže vyšplhať aj na 500 €. V domácnostiach by boli viac-menej zbytočné.

Frekvencia a výkon

Čo sa týka frekvencie, tak ideálna hodnota na univerzálne použitie by sa mala pohybovať niekde v rozsahu 35 až 45 kHz. Vyššie či nižšie hodntoy sa taktiež predávajú, no sú skôr určené na špecifické účely – napríklad v priemysle. Kupujúci by sa do danej oblasti mal vyznať trošku podrobnejšie.

Profesionálna ultrazvuková čistička v bielom prevedení

Ak sa bavíme o výkone, tak ten podmieňuje silu vibrácií. Tu platí, že čím je väčší, tým lepšie, pretože čistenie je tak oveľa efektívnejšie a čistička si dokáže poradiť aj s nečistotami v záhyboch či iných ťažšie dostupných miestach. Pripomíname, že reč je o výkone ultrazvuku – nemýliť si s výkonom ohrevného telesa!

Čas čistenia

Väčšina moderných čističiek oplýva časovačom, pomocou ktorého si nastavíte čas čistenia a po jeho vypršaní sa čistička automaticky vypne. Niekedy je však maximálny možný nastaviteľný čas nedostatočný a po ukončení cyklu ste nútení zapnúť ďalší. Ak si teda chcete dopriať úplne pohodlie, tak siahajte po modeloch, ktoré majú svoju "maximálku" vyššiu.

5 TOP modelov ultrazvukových čističiek

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.Publikované dňa: 05.06.2019
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....

Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita

Priemyselné vysávače nachádzajú využitie nielen na stavbe či v profesionálnych dielňach, ale tiež v garážach či hobby dielňach domácich majstrov. Čo si treba pri ich výbere všímať?