Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Bavíme sa napríklad o šperkoch, okuliaroch, hodinkách či minciach.

Ultrazvuková čistička na čistenie okuliarov a šperkov

Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme sa rozhodli, že vám čističky predstavíme, uvedieme si niekoľko dôležitých bodov rozhodujúcich o výbere konkrétneho modelu a v závere si zhodnotíme päticu vybraných výrobkov.

Obľúbené modely ultrazvukových čističiek

Čo je to ultrazvuková čistička a ako funguje?

Ultrazvukové čističe sú veľmi zjednodušene povedané relatívne malé nádoby, ktorých úlohou je čistiť rozličné predmety a širokú škálu spotrebného tovaru. A ako ultrazvuková čistička funguje? Vyplýva to už z jej samotného názvu - elektrický generátor zabudovaný vo vnútri produkuje ultrazvukové vlny o vysokej frekvencii, ktoré zhusťujú a rozpínajú vodu, no a tá čistí dané predmety.

Jej využitie je bohaté. Pre príklad si môžeme uviesť niekoľko oblastí:

  • Autoservisy
  • Hodinárstvá
  • Zdravotníctvo
  • Laboratóriá
  • Dielne
  • Domácnosti

Ako postupovať pri výbere?

Aj keď môžu byť ultrazvukové čističky pre vás pomerne neznámou, tak výhodou je, že pri výbere treba sledovať len zopár dôležitých parametrov. V prvom rade musíte vedieť, aké veľké predmety budete čistiť. Tým pádom vás bude zaujímať objem. Čo sa týka efektivity, tak tu je zase dôležitý výkon a frekvencia.

Čistenie okuliarov v ultrazvukovej čističke

Objem

Musíte vedieť, že aké veľké objekty budete do čističky vkladať. Ak ju kupujete napríklad na čistenie mincí, tak si, pochopiteľne, vystačíte s menším objemom. Ak však chcete čistiť hodinky, riad, okuliare, hrebene či súčiastky do áut, tak sa radšej obzerajte po väčšom objeme.

Len pre zaujímavosť uvádzame, že v priemysle sa používajú aj čističky s objemom 15 či 30 litrov. Cena takýchto zariadení sa však môže vyšplhať aj na 500 €. V domácnostiach by boli viac-menej zbytočné.

Frekvencia a výkon

Čo sa týka frekvencie, tak ideálna hodnota na univerzálne použitie by sa mala pohybovať niekde v rozsahu 35 až 45 kHz. Vyššie či nižšie hodntoy sa taktiež predávajú, no sú skôr určené na špecifické účely – napríklad v priemysle. Kupujúci by sa do danej oblasti mal vyznať trošku podrobnejšie.

Profesionálna ultrazvuková čistička v bielom prevedení

Ak sa bavíme o výkone, tak ten podmieňuje silu vibrácií. Tu platí, že čím je väčší, tým lepšie, pretože čistenie je tak oveľa efektívnejšie a čistička si dokáže poradiť aj s nečistotami v záhyboch či iných ťažšie dostupných miestach. Pripomíname, že reč je o výkone ultrazvuku – nemýliť si s výkonom ohrevného telesa!

Čas čistenia

Väčšina moderných čističiek oplýva časovačom, pomocou ktorého si nastavíte čas čistenia a po jeho vypršaní sa čistička automaticky vypne. Niekedy je však maximálny možný nastaviteľný čas nedostatočný a po ukončení cyklu ste nútení zapnúť ďalší. Ak si teda chcete dopriať úplne pohodlie, tak siahajte po modeloch, ktoré majú svoju "maximálku" vyššiu.

TOP modely ultrazvukových čističiek

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.Publikované dňa: 05.06.2019
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Americká chladnička s výrobníkom ľadu Electrolux, Samsung, LG, Beko – aké sú jej výhody?Americká chladnička s výrobníkom ľadu Electrolux, Samsung, LG, Beko – aké sú jej výhody?

Ako je to pri amerických chladničkách, je ich kúpa výhodnejšia ako kúpa bežnej chladničky?

Najlepší stolný skener nielen na fotografie nie je lacný. Ako ho vybrať?Najlepší stolný skener nielen na fotografie nie je lacný. Ako ho vybrať?

Potrebujete naskenovať doklady, uložiť si digitálnu verziu dokumentov alebo zvečniť starý rodinný album? Na to všetko vám poslúži skener.

Odvlhčovač vzduchu pomôže pri sušení bielizne i proti plesni. Poradíme, ako vybraťOdvlhčovač vzduchu pomôže pri sušení bielizne i proti plesni. Poradíme, ako vybrať

Spôsobuje vám vlhký vzduch problémy s tvorbou plesní alebo dokonca zdravotné komplikácie? V tom prípade vám pomôže odvlhčovač vzduchu. Pozrite sa, ako vybrať vhodný do vášho bytu.